Jak prawidłowo stosować pigment do betonu?
Pigment do betonu, który występuje w formie proszku, łączony jest z zaprawą na etapie jej przygotowywania. Dość częstym rozwiązaniem stają się także pigmenty w formie granulatu i płynu. Oprócz zastosowania pigmentu do betonu wyłącznie do jego barwienia możesz zastosować go również w tynkach, masach szpachlowych, fugach czy farbach i emaliach. Przed rozpoczęciem prac musisz zadać o odpowiednie środowisko i zabezpieczenia. Warto pamiętać, że pigment do betonu jest naprawdę wysoce szkodliwy – może on podrażniać oczy i drogi oddechowe. Musisz koniecznie zaopatrzyć się w maskę, okulary i odzież ochronną.
Pigment do betonu — jakie proporcje i cena?
Zalecaną ilością sproszkowanego pigmentu do betonu jest około od 3% do 6% masy wykorzystywanego cementu. Przed rozpoczęciem trzeba pamiętać, że pigment do betonu na samym początku miesza się na sucho z cementem i piaskiem, a następnie stopniowo dodaje wody. Dzięki tej kolejności unikniemy grudek i uzyskamy równomierny efekt kolorystyczny. Cena pigmentu tak naprawdę uzależniona jest od właściwości, a także od jakości gwarantowanej przez producenta. Nie warto tutaj oszczędzać, ponieważ pigment do betonu zwykle nie schodzi w dużych ilościach, a od klasy produktu zależy efekt, który trwa latami.
Pigment do betonu — który wybrać?
Dla MC-Bauchemie najważniejsza jest bardzo wysoka jakość oraz ekonomiczna produkcja. Warto wspomnieć, że niezależnie od tego, czy chodzi o beton towarowy, o produkcję wibroprasowanych wyrobów czy prefabrykację — jakość przede wszystkim! Dzięki bardzo dokładnie zoptymalizowanym recepturom betonu, fachowemu doradztwu, jak i wysokowydajnym domieszkom, ich produkty są numerem jeden na rynku światowym. W ofercie oferują aż sześć rodzajów pigmentów do betonu. Każdy pigment do betonu jest inny. Różnią się od siebie właściwościami oraz miejscem ich aplikacji. Jednak MC-Bauchemie daje gwarancję, że każdy z nich jest najwyższej klasy i do każdego przykładają się, jak najbardziej jest to możliwe.